Sekretariat Stowarzyszenia 

„Zdrowe Pokolenia”

ul. Branickiego 10 lok. 2, 02-972 Warszawa

sekretariat@zdrowepokolenia.org

Zobacz na mapie

 

Agnieszka Rejer-Mellin, 

Dyrektor ds. Projektów

+48 604 062 172

agnieszka.rejer@zdrowepokolenia.org

 

Agnieszka Stecko-Żukowska, 

Specjalista ds. Projektów 

+48 604 061 957

agnieszka.stecko@zdrowepokolenia.org

 

Magdalena Sot-Szewczyk,

Specjalista ds. Projektów

+ 48 604 062 073

magdalena.sot@zdrowepokolenia.org

2018-04-09Z sukcesem zakończyliśmy 4. edycję Programu „Czym skorupka za młodu…”

2017 był kolejnym rokiem, w którym Stowarzyszenie „Zdrowe Pokolenia” i Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy wsparciu Fundacji NUTRICIA podjęły wspólne działania na rzecz rozpowszechniania aktualnej wiedzy o zdrowym żywieniu niemowląt i małych dzieci wśród młodych lekarzy-pediatrów.

Edycję 2017 Programu „Czym skorupka za młodu...” zainaugurowała ogólnopolska konferencja dla studentów i młodych lekarzy „Małe Brzuszki”, która odbyła się 1 kwietnia 2017 r w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

Młodzi pediatrzy, zarejestrowani w programie, uczestniczyli również w 3 warsztatach edukacyjnych, w trakcie których przekazano im wiedzę m.in. na temat nowej, ustandaryzowanej Książeczki Zdrowia Dziecka, a także kryteriów oceny żywienia niemowląt i małych dzieci. Warsztaty odbyły się:

  • 14 października 2017 r. w Lublinie,
  • 4 listopada 2017 r. w Katowicach,
  • 2 grudnia 2017 r. w Krakowie.

Do uczestników programu rozesłano 10 newsletterów z materiałami edukacyjnymi, dotyczącymi aktualnych stanowisk organizacji eksperckich nt. żywienia małych dzieci, rozszerzania diety oraz zapobiegania niedoborom w diecie. Systematycznie rozszerzano także bazę wiedzy na stronie internetowej Programu oraz Stowarzyszenia Zdrowe Pokolenia. Dodatkowe wsparcie merytoryczne zapewniono poprzez moderowane przez Stowarzyszenie fanpage i zamknięta grupę dyskusyjną na Facebooku.

W 2017 roku w warsztatach organizowanych w ramach programu „Czym skorupka za młodu…” uczestniczyło 120 lekarzy-pediatrów. W programie zarejestrowało się 313 nowych uczestników, którzy uzyskali dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy dotyczącej żywienia niemowląt i małych dzieci. Obecnie program obejmuje swoim zasięgiem niemal 2 420 studentów medycyny i młodych lekarzy w trakcie stażu.

Działania edukacyjne i propagujące wiedzę dotyczącą prawidłowego żywienia najmłodszych dzieci będę kontynuowane w 2018 roku – szczegóły już wkrótce.

Więcej informacji o programie na stronie www.dietetykapediatryczna.edu.pl.