Sekretariat Stowarzyszenia 

„Zdrowe Pokolenia”

ul. Branickiego 10 lok. 2, 02-972 Warszawa

sekretariat@zdrowepokolenia.org

Zobacz na mapie

 

Agnieszka Rejer-Mellin, 

Dyrektor ds. Projektów

+48 604 062 172

agnieszka.rejer@zdrowepokolenia.org

 

Agnieszka Stecko-Żukowska, 

Specjalista ds. Projektów 

+48 604 061 957

agnieszka.stecko@zdrowepokolenia.org

 

Magdalena Sot-Szewczyk,

Specjalista ds. Projektów

+ 48 604 062 073

magdalena.sot@zdrowepokolenia.org

2017-01-31Z sukcesem zakończyliśmy kolejną edycję programu "Czym skorupka za młodu...."

Wspólnie z Kliniką Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Fundacją NUTRICIA w 2016 roku "Zdrowe Pokolenia" realizowały działania edukacyjne dedykowane przyszłym lekarzom – pediatrom w zakresie najnowszych zaleceń i norm żywienia dzieci do 3 roku życia.

Podobnie jak w latach poprzednich, edycja 2016 prowadzona była pod merytoryczną opieką prof. dr hab. n. med. Hanny Szajewskiej, kierownika Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Członka Stowarzyszenia „Zdrowe Pokolenia”. 

W ramach programu zrealizowano 6 warsztatów edukacyjnych, które odbyły się:

  • 2 kwietnia w Warszawie
  • 9 kwietnia w Rzeszowie
  • 14 maja w Białymstoku
  • 22 października w Kielcach
  • 3 grudnia w Szczecinie
  • 10 grudnia w Zielonej Górze

Opracowano materiały edukacyjne przekazywane uczestnikom w postaci newsletterów poświęconych tematyce żywienia niemowląt i małych dzieci. Rozbudowywano również znajdujący się na dedykowanej stronie internetowej „bank wiedzy” oraz moderowano fanpage znajdujący się na portalu społecznościowym. Dodatkowo prezentowano program podczas konferencji medycznych dla przyszłych pediatrów.

W warsztatach „Czym skorupka za młodu…” w roku 2016 łącznie uczestniczyły 234 osoby. Podczas trwania edycji 2016, do programu dołączyło ponad 350 nowych uczestników, zaangażowanych wyłącznie w działania edukacyjne online.

Obecnie w programie zarejestrowanych jest  niemal 1770 rezydentów pediatrii i studentów medycyny, aktywnie zainteresowanych tematem podnoszenia kwalifikacji w zakresie zdrowego żywienia najmłodszych dzieci.

Działania edukacyjne realizowane w ramach programu "Czym skorupka za młodu..." będą kontynuowane również roku 2017. Kształt i forma działań zostaną przedstawione już niebawem. 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.dietetykapediatryczna.edu.pl.