Sekretariat Stowarzyszenia 

„Zdrowe Pokolenia”

ul. Branickiego 10 lok. 2, 02-972 Warszawa

sekretariat@zdrowepokolenia.org

Zobacz na mapie

 

Agnieszka Rejer-Mellin, 

Dyrektor ds. Projektów

+48 604 062 172

agnieszka.rejer@zdrowepokolenia.org

 

Agnieszka Stecko-Żukowska, 

Specjalista ds. Projektów 

+48 604 061 957

agnieszka.stecko@zdrowepokolenia.org

 

Magdalena Sot-Szewczyk,

Specjalista ds. Projektów

+ 48 604 062 073

magdalena.sot@zdrowepokolenia.org

2015-07-15Polecamy publikację „Żywienie niemowląt i małych dzieci” pod redakcją prof. nadzw. Haliny Weker, Członka Rady Nadzorczej naszego Stowarzyszenia

Publikacja "Żywienie niemowląt i małych dzieci” pod redakcją prof. nadzw. Haliny Weker i Marty Barańskiej to praktyczny zbiór zasad postępowania w żywieniu zbiorowym najmłodszych. Stanowi kontynuację wcześniejszych publikacji dotyczących postępowania żywieniowego u małych dzieci, przebywających w placówkach ochrony zdrowia lub opiekuńczo-wychowawczych.

Monografia jest dedykowana specjalistom sprawującym opiekę medyczną oraz żywieniową nad małym pacjętem. Opracowanie uwzględnia wszystkie obowiązujące standardy medyczne w zakresie bezpiecznego żywienia noworodków, niemowląt i małych dzieci. Przedstawia normy, dyrektywy unijne i wytyczne z zakresu żywności i żywienia, w tym procesy przygotowywania posiłków dla dzieci. Publikacja powstała w ramach projektu „Organizacja i funkcjonowanie żywienia zbiorowego niemowląt i małych dzieci przebywających w placówkach ochrony zdrowia oraz opiekuńczo-wychowawczych w Polsce”, zrealizowanego w latach 2010–2014 przez Instytut Matki i Dziecka wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Pobierz: